کد مطلب : 75084 تاریخ مطلب : 1401/03/31

رييس اتاق اصناف مرکز استان قم : اصناف در سخت ترين شرايط اقتصادي كشور ، دست از كار و تلاش و خدمت به مردم برنداشته اند

رييس اتاق اصناف مرکز استان قم گف : اصناف در سخت ترين شرايط اقتصادي كشور ، دست از كار و تلاش و خدمت به مردم برنداشته اند

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم،حميد خرمي طي گفتگويي ضمن تبريک فرا رسيدن روز ملي اصناف و تقدير و تشکر از همراهي اصناف در ابعاد مختلف اظهارداشت: اصناف همواره با منش اسلامي و انقلابي خود چالش هاي پيچيده سال هاي جنگ و تحريم را مديريت نموده اند و اين قشر ولايت مدار حامي بزرگ انقلاب و ارزش هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده و هستند.

وي با بيان اينکه عملکرد مثبت و تحسين برانگيز بازاريان و اصناف در ايجاد نظم و ثبات اقتصادي و جلب اعتماد اجتماعي بعد از انقلاب بر کسي پوشيده نيست گفت: نقش اصناف به عنوان يكي از اركان محوري اقتصاد ملي و مظهر مشاركت و نقش آفريني مردم در فعاليت هاي اقتصادي، همواره حائز اهميت كليدي بوده است و اصناف در سخت ترين شرايط اقتصادي كشور ، دست از كار و تلاش و خدمت به مردم برنداشته اند.

وي در ادامه با اشاره به شيوع ويروس کرونا و همراهي اصناف در اين رابطه بيان کرد: اصناف استان از همان ابتداي شيوع کرونا براي مبارزه با اين بيماري در صحنه بودند و تلاش داشتند تا تصميمات ستاد استاني مبارزه با کرونا را عملياتي کنند.

.وي همچنين با اشاره به راه اندازي مر کز نيکوکاري اصناف و اقدامات اين مرکز از ابتداي تاسيس بيان داشت: از زمان راه اندازي مرکز نيکوکاري اصناف تاکنون بيش از 8ميليارد تومان به صورت نقدي و غيرنقدي توسط اصناف به افراد آسيب ديده از کرونا و نيازمندان در قالب هاي مختلف کمک شده است

خرمي با اشاره به بازرسي هاي انجام شده طي سال گذشته اظهارداشت: در اين مدت بيش از 50هزار بازرسي از واحد هاي صنفي انجام شد و حدود دو هزار پرونده نيز به تعزيرات حکومتي ارسال شد. ضمن اينکه به بيش از 5هزار مورد شکايات مردمي نيز رسيدگي شد.

رييس اتاق اصناف قم همچنين افزود: از زمان اجراي طرح مردمي سازي يارنه ها حدود 4هزار بازرسي توسط بازرسان اتاق اصناف و اتحاديه ها انجام شده است.

وي از راه اندازي 46پايگاه بسيج در اتحاديه ها خبرداد و برگزاري يادواره هاي شهداي اصناف و ديدار و سرکشي از خانواده معظم شهداي اصناف ،راه اندازي و برپايي ايستگاه هاي صلواتي، جلسات همايش و مراسمات در ايام ا... و مناسبت ها ، برگزاري جلسه آموزشي احکام فقه بازار و اخلاق اسلامي در سطح استان، تجليل از پيشکسوتان ايثارگر و خيرين تاثير گذار در مجموعه اصناف ، اجراي طرح هاي مختلف از جمله صالحين، طرح شهيد سليماني و... در پايگاه ها و گروه مقاومت، تشکيل پايگاه و گروههاي مقاومت بسيج در اتحاديه ها و جذب و بکارگيري بسيجيان اصناف، برگزاري اردوهاي زيارتي تفريحي و برنامه هاي آموزشي را از برنامه هايي دانست که توسط سازمان بسيج اصناف قم پيش بيني و عملياتي شده است.

خرمي با بيان اينکه سال گذشته 28 دوره آموزشي توسط آموزشگاه بهداشت اصناف و حدود 1400نفر از افراد و کسبه آموزش هاي لازم را در اين راستا ديده اندبيان داشت: همچنين سال گذشته بيش از 35 دوره آموزشي توسط مرکز آموزش اصناف برگزار و حدود 7 هزار نفراموزش هاي لازم را ديده اند.

خرمي با اشاره به وجود کميسيون هاي بازرسي و رسيدگي به شکايات،اموراجتماعي،فرهنگي،آموزش و پژوهش،امور اقتصادي، بودجه و تشکيلات و حل اختلاف و تشخيص گفت: سال گذشته حدود 80جلسه توسط کميسيون هاي اتاق برگزار شده است.

وي در پايان انجام مصاحبه با رسانه ها ، حضور مستمر نماينده اتاق در جلسات ستاد ملي مبارزه با شيوع ويروس کرونا، پيگيري موضوع ايجاد بازار فروش اينترنتي توسط واحدهاي صنفي تحت پوشش و برگزاري جلسات توسط متخصصان فضاي مجازي،.برگزاري جلسات با هيأت امناي مجتمع هاي تجاري و پاساژها، برگزاري جلسه و انجام مکاتبات مختلف با برخي دستگاهها از جمله اداره ماليات،بيمه،اتاق اصناف ايران و .. در راستاي رفع دغدغه ها و مشکلات احصاء شده صنوف ، اطلاع رساني تمام مصوبات ستاد ملي کرونا،اتاق اصناف و هرگونه اقدامات لارم در اين زمينه به طرق مختلف ،پيگيري مشکلات و دغدغه هاي اصناف در خصوص شهرک هاي تخصصي از جمله شهرک صنوف،چاپ و نشر و...، را از ديگر اقدامات اتاق ذکر کرد.

نیمتا روزنامه های صبح کشور