کد مطلب : 74530 تاریخ مطلب : 1400/07/09

فرماندار قم: کيفيت نان در قم قابل قبول است

فرماندار قم گفت: کيفيت نان در قم قابل قبول است اما تا رسيدن به نقطه مطلوب هم چنان فاصله دارد و در اين بين بايد تمام حلقه محصول نهايي از کشاورزان تا سيلو، کارخانه آرد و نانوايان به وظايف خود به درستي عمل نمايند.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف قم به نقل از خبرگزاري ايرنا، مرتضي حيدري در آيين تجليل از نانوايان برتر استان در سالجاري، با اشاره به اهميت مردم داري اصناف و کسبه شهر مقدس قم، بيان کرد: مفهوم رضايت الهي در دين، مکتب و منش انقلاب اسلامي به رضايت مردم برمي گردد.

حيدري اضافه کرد: تعاليم ديني اين را در درجه اول به ما مي آموزد که بدون وجود دستگاه هاي نظارتي از بيرون بايد به حدي رابطه خود را با خداوند متعال تنظيم و درست کنيم که همه امور خود را براي کسب رضاي الهي انجام دهيم و رضايت خداوند نيز در رضايت مردم است.

فرماندار قم گفت: طي چند سال گذشته براي بهبود خدمت رساني با مردم جلسات متعددي با کشاورزان، مسوولان سيلو و نانوايان استان برگزار شده و گفت و گوهاي مطلوبي صورت گرفته است؛ ارزيابي ما اين است که نان قم در مجموع محصول با کيفيت و قابل عرضه اي است و رضايت نسبي شهروندان نيز جلب شده است.

به گفته حيدري، دستگاه هاي نظارتي و تعزيرات حکومتي استان طي ماه هاي اخير با برخي تخلفات احراز شده نانوايان برخورد کرده اما رويه و رويکرد استان در خصوص نانوايان اين است که با برگزاري جلسات هم انديشي ضمن ارتقاي کيفيت نان، نوع برخورد و تعامل با مردم را به دليل حجم بالاي مراجعات مردم به اين واحدها را بهبود ببخشد.

فرماندار قم ادامه داد: سلامت نان با سلامت جمعي مردم ارتباط مستقيم دارد و بايد تلاش کنيم که ناني که به دست مصرف کنندگان مي رسد با بهترين کيفيت ممکن باشد.

حيدري اضافه کرد: ارزش يک نانوا در حفظ سلامت آحاد جامعه در حد يک پزشک است و بايد جايگاه نانوايان به صورت مطلوبي در بين مردم و جامعه شناخته شود.

فرماندار قم با بيان اينکه در سطح استان قم 900 واحد نانوايي فعال وجود دارد، يادآور شد: بايد با برپايي جلسات هم انديشي بتوانيم نانوايان را به جايگاه واقعي خود در استان برسانيم و در پايان هر فصل از سال از نانوايان برتر استان با اهداي لوحي تقدير شود.

وي با اشاره به برخورداري کارخانه هاي آرد قم از آخرين تکنولوژي هاي جهان، عنوان کرد: آردي که به نانوايان تحويل داده مي شود، آرد کاملا سالم و مطمئني است که سلامت مردم را تضمين مي نمايد.

در ابتداي جلسه همچنين مدير کل غله و خدمات بازرگاني استان قم، بيان داشت: هدف از تشويق نانوايان و کارخانههاي توليد آرد، ارتقاي کيفيت نان استان ميباشد.

سعيد محمدي دهنايبي عنوان کرد: فرآيند تبديل گندم تا نان و رسيدن آن به سفره مردم، بصورت يک زنجيره است و بايد با ايجاد هماهنگي بين دستگاهها باعث شويم نان سالم و با کيفيت بر سر سفرههاي مردم شريف استان قرار گيرد و تقدير از نانوايان برتر، در طول سال ادامه خواهد يافت.

گفتني است در اين مراسم از کتاب نان هاي بومي ايران گردآوري شده توسط دکتر حق ويسي از کارشناسان معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي قم نيز رونمايي شد.

شايان ذکر است در پايان اين جلسه واحدهاي توليدي عبدالله تاج زاده و اکرم فردوسي پور در رسته نان سنگک، مصطفي قرباني رسته بربري، منوچهر حيدري رسته نان تافتون و حامد مشکوري رسته لواش به عنوان نانوايان برتر قم در سال 1400 و همچنين کارخانه هاي آرد درخشان و پويا با اهداي لوحي تقدير بعمل آمد.