کد مطلب : 74501 تاریخ مطلب : 1400/06/15

رييس اتحاديه چاپخانه داران استان قم:بهينه سازي و نوسازي صنعت چاپ نيازمند اعطاي تسهيلات با سود کم وبازپرداخت بلندمدت است

رييس اتحاديه چاپخانه داران استان قم با بيان اينکه بيش از 90درصد صنعت چاپ ما در کشور وارداتي است تصريح کرد:براي نوسازي و بازسازي اين صنعت بايد تسهيلات کم بهره و بلندمدت در نظر گرفته شود

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم مجتبي محموديان در برنامه زنده پلاک 16شبکه نور استان قم به وضعيت صنعت چاپ و نشر اشاره و اظهارداشت: با توجه به شرايظ حاکم بر بازار در حال حاضر وضعيت صنعت چاپ مطلوب نيست .

وي با بيان اينکه به تناسب جمعيت، قم در زمينه چاپ رتبه اول کشور و در مجموع بعد از تهران رتبه دوم کشور را در زمينه چاپ و نشر دارد عنوان کرد: صنعت چاپ امروزه يکي از شاخصه هاي توسعه يافتگي در جهان به شمار ميرود و در کشور هاي توسعه يافته و در حال توسعه يکي از شاخصه هاي مهم توسعه ملي و ارزش افزوده صنعت چاپ مي باشد.

وي با توضيح اين مطلب که متاسفانه صنعت چاپ در کشور ما آنطور که بايد شناخته شده نيست افزود:بسياري بر اين باورند که صنعت چاپ فقط چاپ کتاب،مجله و مواردي از اين قبيل است، در صورتي که صنعت چاپ داراي ابعاد وسيع و يک صنعت راهبردي و مهم است.

وي در ادامه به راه اندازي شهرک چاپ و نشر و برخي مشکلات و ناهماهنگي در اين خصوص اشاره و از مسئولين استان حواست با توجه به ظرفيت اشتغال اين صنعت و موقعيت استان قم در اين زمينه، اهتمام جدي براي رفع مشکلات حوزه چاپ داشته باشند.

محموديان تصريح کرد:اگر صنعت چاپ به صورت متوازن با ساير حوزه هاي صنعت رشد و گسترش نيابد علاوه بر رکود ان خام فروشي توليدات را خواهيم داشت.

وي با بيان اينکه بيش از 90درصد صنعت چاپ ما در کشور وارداتي است تصريح کرد:براي نوسازي و بازسازي اين صنعت بايد تسهيلات ارزان قيمت و بلندمدت ارايه شود