کد مطلب : 74477 تاریخ مطلب : 1400/06/17

رسيدگي به 2 هزار شکايت مردمي از ابتداي سال توسط اتاق اصناف

رئيس اتاق اصناف مرکز استان قم از رسيدگي به دو هزار شکايت مردمي از ابتداي سال جاري توسط بازرسان اين اتاق و اتحاديه ها خبر داد و تصريح کرد: آمار نشان مي دهد بيش از 90 درصد اصناف در رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي پيشتاز بوده اند.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم،حميد خرمي در گفت و گو با خبرنگار فارس در قم با تقدير و تشکر از همراهي کسبه و اصناف قم در شرايط کرونايي اظهار کرد: ترديدي نيست که بسياري از کسب و کارهاي صنفي با شيوع بيماري کرونا با مشکلات مختلفي مواجه شده اند و اين موضوع، رکود حاکم بر بازار استان را نيز تشديد کرده است.

وي اضافه کرد: خوشبختانه اصناف استان از همان ابتداي شيوع کرونا و براي مبارزه با اين بيماري و قطع زنجيره آن در صحنه بودند و تلاش داشتند تا تصميمات ستاد استاني مبارزه با کرونا را عملياتي کنند و البته در اين مسير، خسارت هايي هم به برخي اصناف وارد شده که مي طلبد تا مسؤولان توجه ويژه اي به اين موضوع داشته باشند.

رئيس اتاق اصناف مرکز استان همچنين با ابراز تأسف از گسترش ويروس کرونا و گسترش موج پنجم اين بيماري تأکيد کرد: مجددا در اين موج اخير و با هدف کنترل و جلوگيري از شيوع بيشتر ويروس، محدوديت ها و البته تعطيلي هايي در واحدهاي صنفي اعمال شد که بايد از همراهي اصناف در ماه هاي اخير و رعايت بيش از 90 درصد پروتکل هاي بهداشتي تشکر کرد.

خرمي در عين حال افزود: بازرسي و نظارت اتاق اصناف قم نيز در اين مدت و در راستاي اجراي مصوبات ستاد استاني مبارزه با کرونا، اقدامات لازم را انجام داده و با بازرسي و سرکشي هاي مستمر نسبت به اين مهم نظارت دقيق داشته است.

وي در ادامه به ارائه گزارشي از اقدامات اتاق در زمينه بازرسي و نظارت از اصناف طي پنج ماه اخير پرداخت و تصريح کرد: از ابتداي امسال تا پايان مرداد ماه، حدود 20 هزار بازرسي از اصناف توسط بازرسان اتاق و اتحاديه ها انجام شده است، ضمن اين که 151 گشت بازرسي مشترک نيز با ساير دستگاه ها و طي اين مدت صورت پذيرفته است.

خرمي سپس گفت: بر اين اساس و در پنج ماه اخير، يک هزار و 15 پرونده متخلف شناسايي و به تعزيرات حکومتي معرفي شده، ضمن آن که در اين مدت، 500 واحد فاقد پروانه نيز شناسايي شده است.

رئيس اتاق اصناف مرکز استان ادامه داد: طي اين مدت همچنين به حدود دو هزار شکايات مردمي نيز رسيدگي شده است.

وي همچنين از تداوم انجام بازرسي و نظارت ها در شهريور ماه خبر داد و با تشکر از تلاش هاي دانشگاه علوم پزشکي و مرکز بهداشت استان براي در دستور قرار دادن واکسيناسيون برخي اصناف و مشاغل يادآور شد: واکسيناسيون مشاغلي مانند نانوايان، فعالان آموزشگاه هاي رانندگي و همچنين بازرسان اصناف مستقر در اماکن و مراکز تجاري در دستور کار است.

وي در پايان با اشاره به راه اندازي مرکز نيکوکاري اصناف قم گفت: از ابتداي شيوع کرونا تاکنون بالغ بر دو ميليارد تومان کمک به آسيب ديدگان ناشي از کرونا توسط اين مرکز انجام شده است.