کد مطلب : 73255 تاریخ مطلب : 1400/04/01

مسئول جديد سازمان بسيج اصناف و بازاريان قم معرفي شد.

مراسم تکريم و معارفه مسئول سازمان بسيج اصناف و بازاريان قم با حضور سرهنگ کبيري پور معاون هماهنگ کننده سپاه امام علي ابن ابيطالب (ع) استان قم، حجت الاسلام عظيمي مسئول نمايندگي، ولي فقيه در بسيج اقشار، حسن احمدلو رئيس اتاق اصناف قم مهندس پروان معاون سازمان صمت قم سيد مجيد فاطمي مجد نايب رييس اول اتاق اصناف قم و سرهنگ روحي مسئول سابق بسيج اصناف استان در ستاد فرماندهي سپاه استان قم برگزار شد

کبيري پور در اين مراسم گفت: بسيج اصناف جزء فعالترين اقشار در انقلاب اسلامي بوده و در حوادث سختي که تاريخ کشور ما طي کرده است، هميشه اصناف پيشرو و پيش گام بوده اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم در ابتداي اين مراسم از زحمات و فعاليتهاي موثر چندين ساله سرهنگ عباس روحي مسئول سابق بسيج اصناف و بازاريان استان قم در زمينههاي اصلاحات ساختاري و عرصه تشکيل گروههاي جهادي و مديريت کرونا و... تقدير و تشکر کرد.

سرهنگ کبيري پور اضافه کرد: اميدواريم با روي کار آمدن دولت انقلابي به تمام معنا، دولت اسلامي که رهبري چندين سال است بر آن تکيه دارند، رقم بخورد و دولتي با تفکر اسلامي و عملکرد انقلابي کمک کند تا اقتصاد جامعه، اسلامي و مردمي شود و به همين واسطه ريشه بي کاري و فقر خشکيده شود.

کبيري پور در پايان خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه اين جلسه تکريم و معارفه تقارن با جابه جايي دولت پيدا کرده؛ هم از آقاي روحي که در عرصه جديدي فعاليت خواهند کرد و هم از آقاي حسن پور که ارتباطشان در عرصه بازار و توليد و توزيع خواهد بود، درخواست داريم که از فرصت و پتانسيل دولت جديد که شعارش جهش توليد و رفع محروميت هست، نهايت استفاده را در راستاي خدمت رساني حداکثري به محرومين و مستضعفين جامعه بکار بگيرند.

در همين مراسم، روحي مسئول سابق سازمان بسيج اصناف و بازاريان استان قم به تبيين گزارش مختصري از فعاليتهاي اين مجموعه در سالهاي اخير پرداخت.

سرهنگ روحي گفت: بسيج اصناف استان قم، رتبه اول کشوري در جذب را با بيش از 15 هزار عضو که در بسيج اصناف هستند را در دوسال گذشته و همچنين رتبه سوم کشوري در زمينه اشراف فرماندهي نيز کسب کرده است.

روحي افزود: تعداد پايگاههاي بسيج صنفي در اين سه سال از 32 پايگاه به 50 پايگاه بسيج صنفي افزايش يافته است. راهاندازي و احياي حوزه خواهران از دو سال پيش که 4 پايگاه صنفي تخصصي بسيج در حال حاضر در اين حوزه مشغول فعاليت هستند، از ديگر اقدامات مهم بسيج اصناف استان بوده است.

وي در رابطه با گروههاي جهادي بسيج اصناف، تصريح کرد: تشکيل گروههاي جهادي با بيش از 40 شغل مختلف تخصصي جهادي که در عرصه خدمات رساني به مردم مشغول فعاليت هستند و در جريان سيل لرستان طي 9 مرحله اقدام صورت گرفت؛ جزء رويکردهاي جديد بسيج اصناف و بازاريان بوده است.

روحي از ديگر فعاليتهاي موثر سازمان بسيج اصناف را راهاندازي 2 مرکز نيکوکاري برادر و خواهر با همکاري کميته امداد امام خميني (ره) که منشا خيرات و برکات زيادي بوده است را دانست.

مسئول سابق سازمان بسيج اصناف و بازاريان استان قم در پايان اظهار داشت: تعداد 20 تيم برادر و خواهر امر به معروف و نهي از منکر از سوي بسيج اصناف راه اندازي شده و مشغول به فعاليت اند که بيشتر به موضوعات حجاب و عفاف اصناف مختلف بازاري ميپردازند و در اين زمينه با دادستاني استان و پليس امنيت اخلاقي و اطلاعات امنيت ناجا و... همکاريهاي گستردهاي تا کنون شده است.

گفتني است در اين مراسم سرهنگ حسن پور مسئول سابق بسيج ادارات استان به عنوان مسئول جديد بسيج اصناف و بازاريان قم مرفي شد.

پيش از اين سرهنگ روحي مسئوليت اينشت سازمان را بر عهده داشت

نیمتا روزنامه های صبح کشور