کد مطلب : 68935 تاریخ مطلب : 1399/11/18

همزمان با دهه فجر: دو مرکز نيکوکاري کارآفريني اصناف و بازاريان در استان قم افتتاح شد

مراکز نيکوکاري کارآفريني اصناف و بازاريان استان قم و پيامبر اعظم (ص) ويژه بانوان اين استان با حضور مديرکل کميته امداد، فرماندهان بسيج اصناف کشور و استان قم در دهه فجر امسال افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم، دکتر غلامرضا حسن پور رئيس سازمان بسيج اصناف کشور نيز در اين مراسم با اشاره به وضع مطلوب مراکز نيکوکاري از نظر کمّي گفت: ما تهديد کرونا را به يک فرصت تبديل کرديم به طوري که هم اکنون 300 مرکز نيکوکاري اصناف و بازاريان در کشور راه اندازي شده است.

وي از برنامه ريزي براي کيفي شدن خدمات اين مراکز خبر داد و گفت: مناطق محروم، روستاها و حواشي شهرها در اولويت خدمات کيفي کارآفريني قرار دارند.

سرهنگ عباس روحي سئول بسيج اصناف قم نيز در اين مراسم افزوده شدن کارآفريني به مراکز نيکوکاري را به فال نيک گرفت و تصريح کرد: ظرفيت 50 هزار واحدي اصناف استان ظرفيت بسيار خوبي براي اشتغال جوانان استان است و اميدواريم الگوي مناسبي براي کشور شود.

اکبر ميرشکار مديرکل کميته امداد استان قم در اين مراسم با بيان اينکه هدف از افتتاح اين مراکز واگذاري امور مردم به خودشان است گفت: مهمترين ويژگي مراکز نيکوکاري برون رفت از چرخه و فرآيند اداري و توزيع کمک هاي مردم در سريع ترين زمان ممکن به نيازمندان است.

وي با بيان اينکه مراکز نيکوکاري با شناخت بيشتر و بهتر از جغرافياي محله هاي شهر و افراد بي بضاعت آن به کاهش فقر در استان کمک مي کنند افزود: همين مراکز در 10 ماهه امسال 28 ميليارد تومان درآمد داشته اند که با افتتاح مرکز نيکوکاري اصناف و بازاريان اميدواريم اين رقم در آينده به صورت چشمگيري افزايش يابد.

ميرشکار تغيير جنس و سنّ فقر در استان را خاطر نشان و تصريح کرد: امروزه فقر در جامعه به سرعت به سمت زنانه شدن و جوان شدن پيش مي رود که اگر فکر اساسي براي آن نشود آسيب هاي اجتماعي بسياري درپي خواهد داشت.