کد مطلب : 68932 تاریخ مطلب : 1399/11/18

اجراي طرح نوروزي نظارت بر واحدهاي صنفي از 20 بهمن ماه/انجام بيش از 50هزار بازرسي از صنوف از ابتداي سال تاکنون

مدير بازرسي و نظارت اتاق اصناف مرکز استان قم ازاجراي طرح نوروزي نظارت بر واحدهاي صنفي اعم از توليدي و توزيعي و خدمات فني و عمومي از 20بهمن ماه لغايت 15فروردين سال آينده توسط مديريت بازرسي و نظارت اتاق اصناف خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم، عباس جعفري اتابک طي گفتگويي با بيان اينکه اصناف به عنوان يکي از اقشار بزرگ و تاثير گذار در فعاليتهاي اقتصادي مي باشد اظهارداشت: در جهت اجراي برنامه هاي ساماندهي اصناف، همچنين ضرورت نظارت جدي و سازمان دهي شده بر عملکرد متصديان واحدهاي صنفي با هدف پاسخگويي به مطالبات و رسيدگي مردمي در اين ارتباط، واحدهاي بازرسي و نظارت اصناف تشکيل گرديده است.

وي با بيان اينکه بازرسي از واحدهاي صنفي به طور مستمر در حال انجام است گفت: از ابتداي سال تاکنون حدود 25 هزار بازرسي توسط بازرسان اتاق و حدود 28 هزار بازرسي توسط بازرسان اتحاديه ها انجام شده است.

جعفري افزود: طي اين بازرسي ها 2500پرونده به تعزيرات ارسال شده است .

وي افزود:تعداد شکايات دريافت شده طي اين مدت 3هزارو 200 مورد بوده که رسيدگي لازم به آن صورت گرفته است.

مدير بازرسي و نظارت اتاق اصناف مرکز استان قم عدم نصب اتيکت و گرانفروشي را از بيشترين تخلفات واحد هاي صنفي دانست.

جعفري در ادامه از حدود 49هزار بازرسي از واحد هاي صنفي در خصوص دستورالعمل مربوط به کرونا توسط بازرسان اتاق اصناف خبرداد و گفت: از شيوع کرونا تاکنون 556گشت مشترک نيز با همکاري ساير دستگاههاي مرتبط برگزار شده است.

وي تصريح کرد در اين مدت 600اخطار عدم رعايت پروتکل ها به واحد هاي صنفي داده شده و 113مورد نيز پلمپ گرديده است.

وي همچنين با اشاره به نزديک شدن به ايام پاياني سال از تشديد نظارت ها در ايام نوروز خبرداد و بيان داشت:طرح نوروزي نظارت بر واحدهاي صنفي اعم از توليدي و توزيعي و خدمات فني و عمومي از 20بهمن ماه شروع وتا 15فروردين سال آينده ادامه دارد.

وي در پايان از شهروندان و زائرين خواست که هر گونه کالا وخدمات را از واحدهاي صنفي داراي پروانه کسب معتبر تهيه و در صورت خريد و دريافت کالا ، فاکتور معتبر همراه با مهر از فروشنده دريافت و رسيد پرداخت وجه را ، نزد خود نگهداري نمايند تا در صورت هرگونه شکايت رسيدگي به بهترين نحوممکن صورت پذيرد..

گفتني است شهروندان هرگونه گرانفروشي ، کم فروشي،عدم رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي ،تقلب ، عدم درج قيمت ، عدم صدور فاکتور، فاقدين پروانه کسب و ....را ميتوانند به طرق زير به مديريت بازرسي ونظارت اصناف قم اطلاع دهند .

تلفن تماس و دريافت شکايات وگزارشهاي مردمي:

ثابت : 37751212-025

همراه: 09194520075

ارتباط مستقيم با مديريت: 37751213-025

مراجعه حضوري : ميدان جهاد ، ابتداي بلوار15خرداد ، جنب ساختمان انتقال خون ، مجتمع اداري اصناف ، مديرت بازرسي ونظارت اصناف .