کد مطلب : 66744 تاریخ مطلب : 1399/09/13

توضيحات نايب رييس اتاق اصناف مرکزاستان قم پيرامون آخرين تصميمات ستاد ملي کرونا براي صنوف

نايب رييس اتاق اصناف مرکز استان قم طي گفتگويي دريک برنامه راديويي ضمن اشاره به آخرين تصميمات اتخاذ شده در ستاد ملي مدييرت کرونا براي صنوف پيرامون مشکلات ايجاد شده بر اثر کرونا و اقدامات اتاق اصناف قم در اين زمينه توضيحاتي ارائه کرد.

بيت اله کريمي دراين گفتگو ضمن تقدير و تشکر از همراهي صنوف در ايام کرونا در ابعاد مختلف اظهارداشت:طي دوهفته اخير بر اساس مصوبه ستاد ملي مديريت کرونا به جز گروههاي شغلي يک،ساير گروههاي شغلي تعطيل بودند و در اين مدت با تشکيل تيم هاي بازرسي نظارت کافي بر اين تعطيلي ها انجام شد.

وي در ادامه در خصوص آخرين تصميمات ستاد ملي مديريت کرونا گفت: بر اساس اخرين مصوبه اين ستاد از روز شنبه 15آذرماه گروههاي شغلي 2مي توانند به فعاليت خود با رعايت پروتکل هاي بهداشتي ادامه دهند.

نايب رييس اتاق اصناف مرکز استان قم همچنين به دغدغه ها و مشکلات کسبه و صنوف اشاره و بيان داشت: با توجه به تعطيلي هاي طولاني مدت، بسياري از صنوف، دچار خسران و ضرر شدند و مشکلاتي از قبيل چک هاي برگشتي،ديون بانکي،بدهي هاي مالياتي و..... برايشان بوجود امد.

وي تصريح کرد: به دليل تعطيلي برخي از صنوف بسياري از کارگران مشغول در ان واحدها بيکار شده و همين امر تبعات اجتماعي و اقتصادي را بوجود اورده است ، ضمن اينکه برخي از رسته هاي شغلي از جمله فروشندگان پوشاک و... که فروش ان هابه صورت فصلي است نتوانستند کالاي خود را به فروش برسانند و به تبع ان آسيب هاي جدي به اين رسته ها وارد شده است.

بيت اله کريمي از احصاء مشکلات و آسيب هاي وارده به واحد هاي صنفي و انعکاس دغدغه هاي کسبه و صنوف به مقامات کشوري و استاني توسط اتاق اصناف خبرداد و افزود: ارائه تسهيلات کم بهره در جهت رفع و جبران خسارات وارده به صنوف،بخشش هاي مالياتي، همراهي و همکاري در چک هاي برگشتي از پيشنهادات و درخواست هاي مجموعه اتاق اصناف قم بوده که به دستگاههاي ذيربط و مسئولين مربوطه منعکس شده است.