کد مطلب : 66488 تاریخ مطلب : 1399/07/10

به همت اتاق اصناف قم،جلسه بررسي و نحوه اجراي رعايت پروتکل هاي بهداشتي در صنوف برگزار شد

جلسه بررسي و نحوه اجراي رعايت پروتکل هاي بهداشتي در صنوف روز سه شنبه هشتم مهرماه با حضورمسئولان اتاق اصناف مرکز استان قم،مرکز بهداشت قم و برخي اتحاديه ها ازجمله ميوه و بار فروشان،آرايشگران زنانه، قنادان و شيريني فروشان ،بستني و آبميوه،اغذبه فروشان،چلوکباب و تالارهاي پذيرايي،کبابي و جگري،خواربار فروشان و نانوايان در سالن دانش اتاق اصناف قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم، در اين جلسه در ابتدا عباس جعفري مدير بازرسي و نظارت اتاق اصناف قم ضمن اشاره به اثرات ناشي از ويروس کرونا در ابعاد مختلف اظهارداشت: از همان زمان شيوع ويروس منحوس کرونا اتاق اصناف قم و اتحاديه هاي تحت پوشش بر اساس تصميمات ستاد مبارزه با کرونا وارد عمل شده و در اين راستا صنوف تعامل و همراهي خوبي نيز داشتند.

وي با تاکيد بر ضرورت رعايت پروتکل هاي بهداشتي در صنوف گفت: در شرايط کنوني اطلاع رساني مناسب،ارائه خدمات به صورت غيرحضوري،راه اندازي فروش اينترنتي ،جداسازي باجه هاي فروش،استفاده متصديان واحد هاي صنفي از ماسک و رعايت پروتکل هاي بهداشتي در قطع زنجيره ويروس کرونا يک ضرورت است.

در ادامه سيد مجيد فاطمي مجد نايب رييس اول اتاق اصناف قم نيز با اشاره به اين مطلب که ويروس منحوس کرونا داراي هيچ مختصات خاصي نيست و شاهد هستيم که به صورت هاي مختلف افراد را درگير ميکند گفت:با توجه به شرايط ناشي از ويروس کرونا و وضعيت قم در اين زمينه فقط اطلاع رساني کافي نيست و ميطلبد يک همت مضاعف و جهادي داشته باشيم.

وي در ادامه رعايت پروتکل هاي بهداشتي در صنوف را که يکي از راههاي مهم پيشگيري و قطع زنجيره کرونا مي باشد مورد تاکيد قرارداد و تصريح کرد:از همان ابتداي شيوع وبروس کرونا اصناف در خط مقدم مبارزه بودند و هر تصميمي که توسط ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ شد را عملياتي نمودند.

نايب رييس اتاق اصناف قم با بيان اينکه بسياري از صنوف پروتکل هاي بهداشتي را رعايت مي کنند افزود: متاسفانه برخي واحدهاي صنفي نيز هستند که فاقد پروانه کسب بوده و در انجام تصميمات ستاد کوتاهي ميکنند و همين امر سبب گلايه برخي مسئولان در جلسات مبني بر عدم رعايت پروتکل ها توصط صنوف مي شود.

وي به خسارات ناشي از کرونا براي صنوف اشاره کرد و افزود: همانطور که اصناف در اين زمينه در خط مقدم بودند خسارات زيادي نيز برايشان وارد شد که موارد به مسئولان و دستگاههاي ذيربط منعکس گرديده است.

فراهاني کارشناس مرکز بهداشت قم نيز در اين جلسه ضمن تقدير و تشکر از همراهي صنوف با مر کز بهداشت گفت: براي غلبه و قطع زنجيره ويروس کرونا همه بايد کمک کنند و مرکز بهداشت را ياري نمايند.

وي تصريح کرد: رعايت بهداشت فردي از راههاي مهم پيشگيري و مقابله با هر گونه بيماري ست و قطعا در خصوص بيماري منحوس کرونا نيز رعايت بهداشت و پروتکل هاي بهداشتي بسيار مهم است.

در پايان برخي از مسئولين اتحاديه نيز ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در اتحاديه در خصوص مبارزه با ويروس کرونا به ارايه نقطه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.

نیمتا روزنامه های صبح کشور