کد مطلب : 66412 تاریخ مطلب : 1399/06/18

رييس اتحاديه تاسيسات مکانيکي ساختمان استان قم عنوان کرد :ساماندهي مجريان آب و فاضلاب در قم بعد از چهار سال پيگيري

رييس اتحاديه تاسيسات مکانيکي ساختمان استان قم با بيان اينکه سالهاست پيگيرساماندهي مجريان ذيصلاح آب و فاضلاب هستيم گفت: در نهايت طي هماهنگي که با سازمان نظام مهندسي ساختمان قم و اتحاديه صورت گرفت، ساماندهي مجريان ذيصلاح آب و فاضلاب عملياتي و در حال اجراست.

بيت اله کريمي رييس اتحاديه تاسيسات مکانيکي ساختمان استان قم طي گفتگويي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در اين اتحاديه اظهار داشت: يکي از اقدامات صورت گرفته در اتحاديه نظارت و بازرسي از واحدهاي صنفي و شناسايي واحدهاي بدون پروانه ميباشد

وي از فعاليت حدود 600 عضو داراي پروانه تحت پوشش اتحاديه خبرداد و بيان داشت: خدمت به اعضاء و تلاش در جهت رفع مشکلات از اقداماتي است که به جد دنيال مي شود.

وي با بيان اينکه تمام تلاش ما بر اين است که از طريق کميسيون حل اختلاف اتحاديه به مشکلات و اختلافات اعضاء رسيدگي کنيم بيان داشت: بسياري از پرونده ها و دعاوي مربوط به اعضاء توسط خود اتحاديه حل و فصل شده و تا آنجا که امکان داشته سعي کرديم پرونده ها کمتر به تعزيرات حکومتي ارسال گردد مگر در مواردي که تخلفات غير قانوني صورت گرفته باشد .

بيت اله کريمي فعاليت واحدهاي بدون پروانه را مدنظر قرار داد و اين امر را يکي از معضلات دانست که سبب ايجاد مشکلاتي براي شهروندان شده است

وي اضافه کرد: در راستاي شناسايي واحدهاي بدون پروانه نظارت و بازرسي توسط اتحاديه با همکاري اداره نظارت بر اماکن صورت مي گيرد

رييس اتحاديه تاسيسات مکانيکي ساختمان استان قم در ادامه با بيان اينکه بعد از چهار سال پيگيري توسط اتحاديه،ساماندهي مجريان آب و فاضلاب در دستور کار قرار گرفته است گفت:طي اين مدت شکايات متعدد از مجريان آب و فاضلاب وجود داشت که رسيدگي به اين شکايات با توجه به اينکه هيچ هويت و يا پروانه اي اين افراد نداشتند تقريبا غير ممکن بود.

وي ضمن تقدير و تشکر از همکاري سازمان نظام مهندسي ساختمان در اين خصوص افزود: در نهايت طي هماهنگي که با سازمان نظام مهندسي ساختمان قم و اتحاديه صورت گرفت ، ساماندهي مجريان ذيصلاح آب و فاضلاب عملياتي و در حال اجراست.

کريمي ادامه داد: تمام مجريان آب و فاضلاب بايد جهت گرفتن پروانه کسب به اتحاديه مراجعه نموده و بعد از صدور پروانه کسب به سازمان نظام مهندسي ساختمان براي دريافت کارت فعاليت معرفي مي شوند .

وي تاکيد کرد مجريان آب و فاضلاب هرچه سريعترجهت گرفتن پروانه کسب به اتحاديه مراجعه نمايند، در غير اينصورت نمي توانند پروژه هاي آب و فاضلاب را اجرا نمايند.

وي از شهروندان خواست؛ هرگونه کار مرتبط با تاسيسات آب و فاضلاب را از طريق مجريان مورد تاييد اتحاديه پيگيري نمايند تا در صورت بروز مشکلات رسيدگي لازم صورت بگيرد.

رييس اتحاديه تاسيسات مکانيکي ساختمان استان قم همچنين در خصوص تاييديه لوله کشي گاز ساختمان ها نيز بيان داشت:تاييديه لوله کشي گازساختمان هاپس از صدور در سازمان نظام مهندسي ساختمان به اتحاديه ارسال مي شود،لذا تمام مالکان و مجريان بايد جهت دريافت تاييديه لوله کشي گاز به اتحاديه مراجعه نمايندو در اين خصوص هماهنگي هاي لازم با سازمان نظام مهندسي ساختمان نيز صورت گرفته است.

وي از سازمان نظام مهندسي ساختمان درخواست کرد تا تمهيداتي انديشيده شود که صدور تاييديه لوله کشي گاز کاهش و در حداقل زمان ممکن صورت پذيرد.

وي در پايان ضمن تقدير و تشکر از همراهي اعضاء، به شيوع ويروس کرونا اشاره و بر رعايت پروتکل هاي بهداشتي و مصوبات کرونا توسط اعضاء بيش از پيش تاکيد کرد.