کد مطلب : 65282 تاریخ مطلب : 1399/05/29

پيام تسليت رييس اتاق اصناف مرکز استان قم به مناسبت فرا رسيدن ماه محرم

حسن احمدلو رييس اتاق اصناف مرکز استان قم در پيامي فرارسيدن ماه محرم الحرام و ايام شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) را به تمامي شيعيان بالاخص مردم شهيدپرور و ولايتمدار قم تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز استان قم متن پيام بدين شرح است

محرم يادآور بزرگ ترين حماسه ظلم ستيزي و آزادگي در تاريخ بشري است. حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان هاي پاک دل و راست قامتي است که عاشقانه به وصل الهي لبيک گفتند و در راه دين و عقيده از جان گذشتند.

محرّم،ماه عشق و شور و فرياد است. ماه آميختن با خون و آميختن عشق است. محرم ماه قيام و پيام است که دل هاي شيداي نيکان و مشتاقان را به سوي مراد و محبوبشان معطوف مي سازد، ايام حماسه و عاطفه با فرارسيدن اين ماه آغاز مي گردد تا شيفتگان معرفت و عاشقان ايثار را با کاروان کربلا همراه و هم نوا سازد، تا شور و شعور عاشورايي، ديگر بار احياء گردد و ارادت علاقه مندان به سرور و سالار صاحبدلان فزوني يابد و روح انسان ها از زندان نفس رهانيده شود.

اگرچه قرن ها از حادثه کربلا ميگذرد اما واقعه عاشورا هنوز زنده است و جان ها همچنان شيفته ي پيام کربلاست، واقعيتي که موجب گشته تا مجالس ماتم حسيني هرساله پر شورتر و پر محتواتر و با شکوه تراز قبل برگزار شده و عشق و محبت و ارادت خاص مردم به اباعبدالله الحسين(ع) بيش از گذشته شود.

اينجانب فرارسيدن ماه محرم الحرام و ايام شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) را به ساحت مقدس حضرت بقيه الله الاعظم ارواحنا له الفدا،مقام معظم رهبري(مدظلة العالي ) و تمام شيعيان جهان، کسبه و بازاريان، به ويژه مردم ولايتمدار و شهيد پرور قم تسليت و تعزيت عرض مي نمايم.

حسن احمدلو رييس اتاق اصناف مرکز استان قم