کد مطلب : 54660 تاریخ مطلب : 1399/01/24

استاندار قم عنوان کرد :تصويب بازگشايي مشاغل کم خطر مشروط به رعايت دستورالعمل هاي وزارت بهداشت

استاندار قم با اشاره به مصوبه بازگشايي مشاغل کم خطر بر اساس دستورالعمل هاي وزارت بهداشت گفت: همراهي مردم مهمترين رکن در کاهش ابتلا به بيماري کرونا است.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در حاشيه جلسه ستاد ملي کرونا که به صورت ويدئو کنفرانس و به رياست رئيس محترم جمهور در مصاحبه با صدا و سيماي مرکز قم طي سخناني با اشاره به بحث هاي صورت گرفته در اين جلسه در رابطه با طرح فاصله گذاري هوشمند گفت: همراهي مردم مهمترين رکن در اجراي اين طرح است.

استاندار قم با بيان اينکه در خصوص بازگشايي مشاغل کم خطر مجوزهايي از سوي دولت صادر شده است افزود: اصنافي که داراي شرايط بازگشايي هستند بايستي در سامانه ي وزارت بهداشت ثبت نام نموده و مجوز لازم را کسب کنند.

وي با بيان اينکه طي هفته ي جاري به کسبه فرصت داده مي شود تا در اين سامانه ثبت نام کنند ادامه داد: مشاغل مختلف در راستاي رعايت پروتکل هاي بهداشتي مورد ارزيابي و نظارت قرار مي گيرند.

سرمست با تاکيد به تداوم تعطيلي مشاغل پرخطر خاطرنشان کرد: در جلسات آتي در مورد اين مشاغل بررسي و تصميم گيري خواهد شد.

سرمست خاطرنشان کرد: در خصوص حمل و نقل نيز وسايط نقليه عمومي بايستي به صورت مداوم ضدعفوني شده و مراقبت هاي لازم براي رعايت فاصله مسافرين و موارد بهداشتي از سوي ناوگان حمل و نقل صورت پذيرد.

وي همچنين با بيان اينکه وزارت بهداشت در برنامه هاي خود نسبت به تست افراد و ادامه ي طرح بسيج ملي اقدام خواهد کرد تصريح کرد: افراد مبتلا و در معرض، بر اساس اين طرح مشخص خواهند شد و اين امر موجب تضمين تردد ايمن ساير شهروندان خواهد بود.

استاندار قم همچنين از تمديد سه ماهه تا شش ماهه نگهداري معتادين متجاهر در مراکز نگهداري خبر داد و در پايان تاکيد نمود : مصوبه قبلي ستاد در رابطه ممنوعيت افراد غير بومي و غير ساکن به شهر قم همچنان تا پايان ماه جاري اعمال خواهد شد.

نیمتا روزنامه های صبح کشور