کد مطلب : 52618 تاریخ مطلب : 1399/01/16

تاکيد بر راه اندازي فروشگاههاي عرضه کالاهاي صدرصدايراني در نشست صميمي مسئولان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم با هيات رييسه اتاق اصناف قم

در نشست صميمي مسئولان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم با هيات رييسه اتاق اصناف قم بر راه اندازي فروشگاههاي عرضه کالاهاي صدر صد ايراني تاکيد شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف مرکز قم ، در اين نشست که اميرحسين پروان معاون بازرگاني داخلي و توسعه تجارت سازمان صمت قم و وفايي دبير کميسيون نظارت قم،احمدلو رييس اتاق اصناف قم،فاطمي مجد نائب رييس اول اتاق اصناف قم،کريمي نائب رييس دوم اتاق اصناف قم حضور داشتند در ابتدا حسن احمدلو در خصوص اقدامات اتاق اصناف قم در پي شيوع ويروس کرونا گزارشي ارائه و از تعطيلي صنوف غير ضرور تا 20 فروردين بر اساس مصوبه ستاد ملي مبارزه با کرونا خبرداد.

وي همچنين در ادامه به مشکلات ايجاد شده ناشي از ويروس کرونا براي صنوف اشاره و پيرامون مکاتبات اتاق اصناف با دستگاههاي مختلف و مسئولان در اين راستا توضيحاتي ارائه نمود.

امير حسين پروان معاون بازرگاني داخلي و توسعه تجارت سازمان صمت قم نيز در اين نشست فروش اينترنتي را توسط کسبه و صنوف مورد تاکيد قرارداد و گفت: فروش اينترنتي و تلفني در شرايط کنوني يکي از ضروريات ميباشد که فروش کالاهاي اساسي و اقلام بهداشتي در اولويت بوده و در مراتب بعد ساير اقلام مي باشد و در اين رابطه ميبايست اتحاديه ها گزارش و اقدامات را نيز به اتاق اعلام نمايند.

وي همچنين به ادامه روند تعطيلي صنوف غير ضرور بر اساس مصوبه ستاد ملي مبارزه با کرونا که تا 20 فروردين ميباشد اشاره وبرروند بازرسي توسط بازرسان و برخورد با متخلفان تاکيد کرد.

راه اندازي فروشگاههاي عرضه کالاهاي صدرصد ايراني و ارائه بسته هاي پيشنهادي متناسب با شعار سال توسط اتاق اصناف قم و اتحاديه ها در راستاي توليد و توزيع از مواردي بود که معاون بازرگاني داخلي و توسعه تجارت سازمان صمت قم انرا مورد تاکيد قرارداد.

اميد وفايي دبير کميسيون نظارت قم نيز با بيان اينکه اگر تسهيلات لازم در اختيار صنوف توليدي قرار گيرد، نقش اين واحدهاي در تحقق شعار سال پررنگتر خواهد شد گفت: دولت بايد براي حمايت از صنوف نيز برنامههاي تشويقي مناسبي را ارائه نمايد.

وي افزود: جهش توليد در واحدهاي صنفي با کمترين ميزان سرمايه امکان پذير است و اصناف و بازاريان به علت جايگاهي که در چرخه اقتصاد دارند، ميتوانند در تحقق شعار سال نقش مهمي ايفا کنند.

وفايي ادامه داد: تبعات ناشي از ويروس کرونا براي بسياري از صنوف مشکلاتي را ايجاد کرده است به گونه اي که برخي از واحدهاي صنفي بيش از يک ماه است كه تعطيل هستند و ممکن است که در روزهاي آينده هم نياز باشد، اين روند ادامه يابد

نیمتا روزنامه های صبح کشور