کد مطلب : 49530 تاریخ مطلب : 1398/12/06

با عنايت به شرايط ويژه کشور در مقابله با ويروس کرونا ،برپايي نمايشگاه بهاره در قم لغو شد/آمادگي اتاق اصناف قم جهت تأمين مواد شوينده و بهداشتي

رييس اتاق اصناف قم با اشاره به نامه اتاق اصناف ايران و مصوبه کارگروه تنظيم بازار و با توحه به شرايط ويژه کشور در مقابله با ويروس کرونا از لغو نمايشگاه بهاره در قم خبرداد.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف قم، حسن احمدلو طي گفتگويي با اعلام اين مظلب اظهارداشت: باتوجه به شيوع ويروس کرونا و اعلام مرکز بهداشت مبني بر جلوگيري از هرگونه همايش و تجمعات عمومي و براساس مصوبه بيست و هفتمين جلسه کارگروه تنظيم بازار استان، تا اطلاع ثانوي مجوز برگزاري عرضه مستقيم کالا لغو شد و اين امر طي مکاتبه اي به مسئولان و مجريان ذيربط نيز اعلام شده است.

وي در ادامه افزود: در جلسه کارگروه تنظيم بازار و تامين ارزاق استان قم که به رياست مهرداد غضنفري معاون امور اقتصادي استاندار قم ودبيري سازمان صمت برگزار شد مقرر گرديد نمايشگاه بهاره بدليل رعايت بهداشت اجتماعات لغو شده ولي فروش فوق العاده توسط واحد هاي صنفي در دستور کار قرار گيرد.

احمدلو آغاز توزيع ماسک با نظارت دستگاههاي مرتبط، در داروخانه هاي منتخب، آغاز توليد ماسک توسط يکي از واحد هاي توليدي استان مستقر در شهرک شکوهيه قم توزيع آن در اسرع وقت با اخذ مجوز از ادارت مرتبط و بازرسي مستعمر از مراکز توزيع ضد عفوني کننده ها وشوينده ها وماسک را از ديگر مصوبات اين جلسه دانست.

وي با اشاره به مکاتبه اتاق اصناف قم با دانشگاه علوم پزشکي قم در خصوص اعلام امادگي اين مجموعه جهت تامين مواد شوينده و بهداشتي بيان داشت: در اين مکاتبه به دانشگاه علوم پزشکي اعلام شده تا نيازمندي هاي غرفه هاي بهداشتي در داروخانه ها را احصاء و جهت تأمين مواد شوينده و بهداشتي با اين اتاق مکاتبه تا از طريق اتحاديه هاي مرتبط(بنکداران مواد غذايي و خرازان) اقدام لازم صورت بگيرد.

وي همچنين در خصوص لغو مراسم ها و جلسات حسب دستور مقامات استان و دستگاههاي ذيربط گفت:برحسب دستورات و تاکيدات مقامات استان و علوم پزشکي کليه مراسم ها،جلسات در اتحاديه ها و مرکز آموزشي تا اطلاع ثانوي لغو شده است.

وي ادامه داد: همچنين کليه مراسم ها و جشن ها نيز در تالارهاي پذيرايي و صنوف و رسته هاي مرتبط از جمله عکاسان و فيلمبرداران،آرايشگران زنانه و مردانه،مزون داران و سفره عقد تا اطلاع ثانوي لغو شده و در صورتي که وجهي در اين خصوص اخذ گرديده بود اعلام شده تا مسترد گردد.