کد مطلب : 46492 تاریخ مطلب : 1398/11/20

با حضور مسئولان استاني مراسم گراميداشت دهه فجرانقلاب اسلامي و تبيين نقش اصناف با حضور حداکثري در انتخابات برگزار شد

مراسم گراميداشت دهه فجرانقلاب اسلامي و تبيين نقش اصناف با حضور حداکثري در انتخابات با حضور حجت الاسلام والمسلمين مظفري رييس کل دادگستري استان قم و معاونين وي،دکتر سليمان پور معاون سياسي و امنيتي استانداري قم، مهندس حيدري فرماندار قم، مهندس سيجاني رييس سازمان صنعت معدن وتجارت استان قم،هيات رييسه اتاق اصناف قم و روساي اتحاديه هاي صنفي و جمعي از کسبه و بازاريان در سالن اقتصاد اتاق اصناف قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف قم در اين همايش حجت الاسلام والمسلمين مظفري رييس کل دادگستري استان قم به نقش اصناف و بازاريان در پيروزي انقلاب اسلامي و همراهي با نظام اشاره کرد و اظهارداشت:اصناف هميشه در تحولات سياسي و اجتماعي و اقتصادي به مختلف در همراهي با نظام پاي صحنه بوده اند و امروز نيز که در شرايط جنگ اقتصادي هستيم نقش اصناف بسيار مهم است.

وي در ادامه با اشاره به اينکه اصناف با زندگي و اقتصاد مردم سروکار دارند گفت: با توجه به اين خصوصيت و در شرايط امروز مي طلبد که به اين امرتوجه اساسي شود.

رييس کل دادگستري استان قم در ادامه به انتخابات در پيش رو اشاره و بيان داشت: امروز هم که مساله انتخابات را داريم، خيليها بهاشتباه تلاش ميکنند که حضور مردم در آن چشمگير نباشد يا لااقل در انتخاب مردم تاثير بگذارند تا انتخاب خوبي انجام نشود.

وي با اشاره به اهميت ويژگيهايي همچون هدفگيري صحيح، درخط نظام و اصول آن بودن و بر اساس قانون اساسي رفتار کردن در انتخاب نمايندگان مجلس، ادامه داد: مجلس در همه امور مهم است، اينکه نماينده متوجه شود درچه موقعيتي بايد چه موضعي را انتخاب کند بسيار اهميت دارد، انتخاب يک نماينده خوب ميتواند مجموعه حاکميت را تقويت کند و عکس آنهم امکانپذير است.

وي همچنين در پايان با اشاره به رصد فعاليت هاي انتخاباتي و اقدامات مراجع قضايي در اين خصوص گفت:هر کسي در هرجايگاهي که باشد اگر از مسير قانوني خارج شود دستگاه قضايي با ان برخورد خواهد کرد.

مهندس حيدري فرماندار قم نيز در اين مراسم با بيان اينکه اصناف و بازاريان در دوران انقلاب اسلامي و دفاع مقدس نقش مهمي ايفا نموده اند اظهارداشت: اصناف به همراه ساير اقشار مختلف مردم در دوران جنگ تحميلي با حمايت هاي مادي و معنوي خود در پيروزي انقلاب اسلامي ايران نقش افريني نمودند.

وي بيان داشت:اصناف و بازاريان از همان اوائل انقلاب مورد خطاب امام خميني ره بودند و اصناف با تعطيلي بازار و پشتيباني هاي خود حمايت هاي لازم از انقلاب اسلامي را داشتند و تقديم هزاران شهيد اصناف خود مويد اين امر است که اصناف هميشه پاي نظام و انقلاب بوده و هستند.

فرماندار قم با اشاره به تحريم ها و جنگ اقتصادي دشمن عليه کشور مان گفت: الان هم که در شرايط جنگ اقتصادي هستيم اصناف به عنوان خظ مقدم جنگ اقتصادي هستند و مي توانند در حفظ و ارامش جامعه و بازار موثر باشند.

وي در ادامه با اشاره به وجود مشکل اشتغال افزود اصناف در اين زمينه نيز نقش مهمي دارند و اصناف ميتوانند با ايجاد نواوري و ابتکار اشتغال را تقويت کنند.

مهندس حيدري همچنين با اشاره به حضور ميليوني زائران در قم بر بهره گيري از اين ظرفيت تاکيد کرد.

و ي با تاکيد بر حضور حداکثري مردم در يوم الله 22 بهمن و انتخابات در پيش رو بيان داشت:مقدمات و برنامه ريزي هاي لازم براي برگزاري مراسم باشکوه 22 بهمن و انتخابات مهيا شده است.

دکتر سليمان پور معاون سياسي و امنيتي استانداري قم نيز در اين مراسم در ابتدا ضمن تسليت شهادت سردار سليماني اظهار داشت:مي بايست نگرش ورفتار سردار سليماني را در زندگي و جامعه جاري نماييم.

وي در ادامه به روند شکل گيري انقلاب اسلامي و نقش اصناف در اين زمينه اشاره و در اين خصوص نکاتي بيان کرد.

سليمان پورهمچنين به برخي از کاستي ها و مشکلات موجود در حوزه هاي اقتصادي اشاره و گفت: الان ما نه در شرايط جامعه سنتي و نه در شرايط جامعه مدرن هستيم و همين امر چالش هايي را در حوزه کسب و کار و اقتصاد ايجاد کرده است.

وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود از اقتدار نظام جمهوري اسلامي در ابعاد بين المللي و جهان گفت و افزود:به برکت خون شهدا و وجود رهبري فرزانه، امروزه جمهوري اسلامي ايران داراي عزت و اقتدار در صحنه هاي مختلف است، و دشمنان نيز به اين اقتدار پي برده اند و لذا در پي ضربه به اين انقلاب و اسلام هستند.

معاون استاندار قم با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران از يک پشتوانه مردمي برخوردار است تصريح کرد: تمام تلاش دشمن بر اين است که اين پشتوانه مردمي را کم رنگ جلوه کند و ميطلبد در اين زمينه هوشيار باشيم و با حضور خود در انتخابات و راهپيمايي 22 بهمن انها را ناميد کنيم.

مهندس سيجاني رييس سازمان صمت قم نيز در اين مراسم به برگزاري نمايشگاه توليد داخل در استان قم اشاره و انرا زمينه ساز رونق توليد دانست.

وي همچنين به شرايط امروز کشور و مشکلات اقتصادي موجود اشاره و نقش اصناف را در اين زمينه بسيار مهم توصيف کرد.

وي با اشاره به نقش اصناف در ايجاد ارامش و ثبات در بازر گفت:الان در يک شرايط سخت اقتصادي هستيم و ميطلبد با توجه به ايام پاياني سال اصناف و بازاريان ضمن تامين کالاو ايجاد ارامش در بازار با رعايت انصاف توجه بيشتري به قشر کم درامد و اسيب پذير جامعه داشته باشند.

سيجاني در پايان بر حضور حداکثري کسبه و اصناف و صنعتگران در پاي صندوق راي و راهپيمايي 22 بهمن تاکيد کرد.