کد مطلب : 45471 تاریخ مطلب : 1398/11/14

در نشست صميمي استاندار با بازاريان قم عنوان شد: ساماندهي بازار بزرگ قم به عنوان نماد هويت شهري ضروري است

استاندار قم در نشست صميمي با هيات امنا و کسبه بازار قم تسريع در ساماندهي اين مكان تاريخي به عنوان نماد هويت شهري را ضروري دانست.

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف قم، دکتر بهرام سرمست در دومين روز از دهه فجر انقلاب اسلامي به همراه معاونين و برخي از مديران استان ضمن بازديد دو ساعته از بافت فرسوده خيابان آذر ،ميدان کهنه ، بازار کهنه، راسته بازار نو و بازار بزرگ قم در جشن انقلاب اسلامي در مسجد ملاجعفر بازار شرکت و ديدار صميمي نيز با هيات امنا و بازاريان قم برگزار کرد.

در اين مراسم در ابتدا مجيد تال از شاعران برجسته قمي به شعر خواني در خصوص انقلاب و اهل بيت (ع)پرداخت.

در ادامه حاج محمد جهاني و حاج محمد مومن از هيات امناي بازار قم ضمن تبيين نقش اصناف در دوران دفاع مقدس و پيروزي انقلاب اسلامي و شرايط حاضر به برخي از مشکلات موجود در بازار قم پرداخت و از عدم همکاري و بي توجهي مسئولين استاني و متوليان امر در جهت رسيدگي به اين مشکلات گلايه کردند.

تامين برق، مباحث زيربنايي، امنيت و ايمني محيط بازار از جمله مشكلات و درخواست هاي مطرح شده از سوي هيات امنا و كسبه بود.

در ادامه استاندار قم در ابتداي سخنان خود با گراميداشت چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، اظهار کرد: مردم ايران در طول اين چهل و يک سال همواره حامي و پشتيبان انقلاب اسلامي و در صحنه حاضر بوده اند.

سرمست با اشاره به حضور ميليوني مردم قم در تشييع پيکر سردار شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني و همرزمان اين شهيد گرانقدر، اضافه کرد: مردم قم همواره همدلي و عشق به اهل بيت(ع) و دلدادگان مكتب ايثار و شهادت را ثابت کرده و نشان داده اند که با تأسي به آرمان هاي امام راحل و فرامين مقام معظم رهبري، پيوندي ناگسستني با نظام و دولت دارند.

استاندار قم همراهي و مشاركت مردم را پشتوانه مهم و از مشخصه هاي بارز انقلاب اسلامي عنوان و خاطرنشان كرد: مردم با وجود برخي مشکلات اقتصادي همچنان دل درگرو نظام و انقلاب داشته و اين مسأله را در ايام و مناسبت هاي مختلف ثابت كرده اند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از بازار كهنه قم به عنوان سمبل و نماد هويت شهر قم ياد كرد و گفت: مشكلات اين مكان تاريخي بايد با مشارکت دستگاه هاي اجرايي، نهاد هاي خدمات رسان و با همراهي خود کسبه و هيات امناي بازار پيگيري و حل شود.

سرمست همچنين ساماندهي بازار کهنه را ضروري خواند و تصريح کرد: ميراث فرهنگي بايد با ديد بازار صنايعدستي به اين محل نگريسته و با ارائه يک بسته پيشنهادي با کمک خود بازاريان نسبت به ساماندهي و احياي آن اقدام نمايد.

استاندار قم تامين برق، مباحث زيربنايي، امنيت و ايمني محيط بازار را از جمله مشكلات و درخواست هاي مطرح شده از سوي بازاريان و كسبه اين مكان عنوان و خاطر نشان کرد: موارد و مشكلات مطرح شده به همراه راهكارهاي اجرايي بايد در نشستي با محوريت معاونت عمراني استانداري قم و با حضور دستگاه هاي ذيربط بررسي و اتخاذ تصميم شود.

گفتني است، در اين جلسه مسائل و درخواست هاي بازاريان و هيات امناء بازار قم مطرح شد که برخي از مديران از جمله اداره برق،شهرداري و ميراث فرهنگي توضيحاتي ارائه نمودند که استاندار قم در مورد تمام مسائل مطروحه دستورات ويژه براي ارائه راه حل و تسريع در برطرف نمودن مشکلات از سوي دستگاه ذيربط را صادر نمود.